O Nas

O Nas – Dowiedz się o PSP Download zanim skorzystasz z naszych usług

W dzisiejszym artykule pragnę przede wszystkim przedstawić grupę osób odpowiedzialnych za działanie strony. Jak dobrze wiecie, w celu zdobycia odpowiedniego grona odbiorców, potrzebna jest obszerna wiedza. To, że artykuły tworzy jedna osoba, zaprawiony gamer i fan wszelakich produkcji, nie oznacza, że to wystarczy, aby stworzyć coś tak niesamowitego, jak właśnie widzicie. Dlatego zachęcam was wszystkich do sprawdzenia co ma do zaoferowania PSP Download, kto tworzy tę stronę i dlaczego artykuły są bardzo ważne, tak bez pozostałego wsparcia nie moglibyście cieszyć się z ogromnego contentu, który dostajecie z dnia na dzień. 

Chciałbym przede wszystkim zacząć od podstaw, a więc od samej idei. PSP Download to połączenie doświadczenia i wiedzy. Co ciekawe, na przestrzeni wielu lat ja, a następnie wielu moich przyjaciół czy też współpracowników, postanowiliśmy podzielić się wszystkim, co wiem o grach z innymi. Tworząc artykuły i opisując gry doskonale wiem jak dużo graczy potrzebuje renomowanych recenzji i analiz. Choć treści podobnych do tych, które oferuje, jest od groma, to tu macie coś więcej. Jasne, to właśnie dzięki nim wiecie czy dana produkcja zasługuje na wasza uwagę czy też nie.

Oprócz tego, otrzymujecie też coś niespotykanego, a mianowicie wgląd w moje własne przemyślenia i uwagi. Choć są one subiektywne, to jeszcze nikt w komentarzach na nie się nie skarżył. A nawet jeśli, to szybko te uwagi “wyjaśniałem” 😉 Zapraszam więc do zgłębienia wiedzy o naszej grupie i do zrozumienia kim jesteśmy i po co tworzymy to, co tworzymy.

Kim jesteśmy?

Zacznijmy jednak od podstaw. Pomysł, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami z gier o różnorodnej tematyce i gatunku zrodził się, tak naprawdę, wiele lat temu. Przez długi czas pracowałem w branży związanej z produkcjami, ale z uwagi na zakaz konkurencji nie było mi dane ich recenzować. Potem jednak stała się rzecz straszna, a przynajmniej tak wtedy myślałem. Z uwagi na zmianę lokacji mojej dawnej firmy i wprowadzenie pewnych zmian, dotychczasowe zajęcie, jakim się parałem, nie było dalej możliwe. Z tego powodu musiałem zrezygnować z propozycji i poszukałem alternatyw.

Choć wydawać by się mogło, że świat gier komputerowych urósł w Polsce do naprawdę dużych rozmiarów, to w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli nie masz ogromnego doświadczenia, a przy tym 30-stkę masz już dawno za sobą, to pracę w biznesie z grami bardzo ciężko znaleźć. 

Na szczęście jedna z popularniejszych witryn poszukiwała edytora, który zajmowałby się tworzeniem treści, a także edytowaniem tych już istniejących. Choć z początku nie była to praca moich marzeń, pozwoliło mi to na rozwinięcie swojego własnego hobby. Tym właśnie hobby było testowanie gier, a następnie dzielenie się własnym doświadczeniem. W ten oto sposób wiecie jak to się stało, że PSP Download powstało. Co jednak z pozostałymi członkami? Czemu mówię grupa?  Otóż tworzenie strony od zera nie jest możliwe jeśli jedyne, co potrafisz, to z łatwością opisywać kolejne to już produkcje wideo. Przecież nie napiszę strony – co prawda można, ale trzeba najpierw znać język. A ja czuję się pewnie tylko w języku polskim, a nie informatycznym. W ten właśnie sposób postanowiłem zasięgnąć pomocy u znajomego, który potrzebował projektu do portfolio. On zyskał na tym sporo, bo możecie teraz podziwiać jego pracę i, jeśli macie taką potrzebę, skontaktować się w celu konsultacji, a ja mam stronę. 

Ilu nas jest ?

To jednak dopiero pierwsza osoba, a co z resztą? Tutaj problemu też nie było, bo ten właśnie kolega ma zaprzyjaźnionego grafika. Choć tutaj niestety nie udało mi się uzyskać pomocy na zasadzie wolontariatu, to i tak z uwagi na dobre znajomości grafik przygotował mi szereg wyśmienitych wizualizacji. Te też możecie teraz ocenić i dać znać co o nich myślicie. 

Na razie jest nas tylko trójka, ale z uwagi na ogromną liczbę zapytań i gier, które pragnę w najbliższym czasie przetestować lub ponownie przejść, zastanawiam się nad kolejną osoba, która chciałaby zarabiać grając w gry komputerowe. Nie jest to co prawda do końca zgodne z faktami, bo taka osóbka musi przy okazji mieć gadane (a raczej pisane). Jeśli jednak nie boisz się tworzyć fantastycznych analiz z dozą humoru zachowując przy tym profesjonalność, to może się w przyszłości dogadamy. 

Fani gier komputerowych, ale nie tylko

Każdy doskonale wie, że w świecie gier komputerowych każdy funkcjonuje inaczej. Przecież recenzent, który tak naprawdę dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grami, nie będzie w stanie tworzyć wnikliwej analizy, w której poruszone zostaną najróżniejsze punkty odniesienia do innych gier z serii czy też do konkurencji. Do tego potrzebne jest doświadczenie i połączenie zawodu z hobby. 

To właśnie dlatego o wiele lepszym edytorem tekstów o grach będzie fan gier, a o wiele lepszym programistą i grafikiem mojej strony okazali się właśnie, wieloletni fani produkcji takich jak Grand Theft Auto, Age of Empires, Warhammer, Diablo, czy nawet Need for Speed bądź Total War. Oznacza to, że cała grupa brała udział w tworzeniu strony mającej na celu poszerzyć wiedzę użytkowników na temat wielu różnorodnych produkcji. 

Rzecz jasna grupa, której jestem na czele, to nie tylko fani gier komputerowych. Choć od małego nie możemy rozstać się z komputerem, konsolą czy też innym nośnikiem gier wideo, to z uwagi na nasze inne zajęcia możemy pochwalić się sporą wiedzą i doświadczeniem związanym właśnie z różnorodnymi projektami. Przecież sam fakt, że tworzę dla was dzisiejsze wpisy i opisuje najróżniejsze produkcje był możliwy tylko i wyłącznie dlatego, że od zawsze z polskiego miałem piątki… i dlatego, że pracowałem jako edytor w poprzednim życiu.

To samo dotyczy twórcy kody strony, a także osoby odpowiedzialnej za wizualizację. Wszystko zostało przygotowane tak, aby każdy był w stanie dodać coś od siebie i zrobić to w sposób zgodny z kwalifikacjami, ale też i zainteresowaniem i wiedzą. 

Nowe gry, ale też i klasyki

PSP Download to miejsce, które oferuje swoje usługi dla fanów każdej tematyki i każdego gatunku. Dobrym przykładem może być wprowadzenie do świata gier symulatorów najnowszych produkcji indie polskiego pochodzenia, ale też i omówienie gier z gatunku survival horror. Rzecz jasna nie muszę wspominać, że wszystkie gry spod najpopularniejszych szyldów w postaci Call of Duty, Need for Speed, Battlefield, FIFA i PES (a raczej EA Sports FC i eFootball), a także wiele innych tytułów będą prędzej czy później pojawiać się na naszej stronie. 

Brzmi interesująco? Ale to nie wszystko! Choć czasu będę miał przez to ograniczoną ilość, to niewątpliwą popularnością cieszą się gry strategiczne, o których nie każdy słyszał bądź po prostu nie każdy miał sposobność w nie zagrać. To tytuły, które nawet i dekadę temu znany były jako kultowe. Dziś, choć niektóre zapomniane, rozpoczynam odkurzanie większość z tych gier, szczególnie jeśli dostanę wiele rekomendacji odnośnie konkretnych tytułów od was, czytelników. 

Wymagania zawsze sprawdzane 

PSP Download to nie tylko recenzje i dbałość o to, aby każdy użytkownik otrzymał jak najlepiej przygotowaną analizę danego tytułu. Jak dobrze wiecie, w dzisiejszych czasach nawet najmniej wymagające pod względem przygotowania produkcje mogą być niesłychanie wymagające sprzętowo.

To sprawia, że bardzo często otrzymujemy niemiłą niespodziankę. Albo chociaż ci, którzy nie mają paru tysięcy na nowy komputer czy konsolę raz na kilka lat.

Dlatego postanowiłem wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i przy okazji zrobić wszystko, co mogę, aby znaleźć zweryfikowane przez oficjalne źródła (albo przynajmniej przez wiarygodne strony internetowe) informacje dotyczące wymagań minimalnych, jak i tych rekomendowanych. W ten sposób otrzymujecie pełny pakiet informacji – począwszy od podstawowych informacji o samej grze, serii i producenci, poprzez konkretne rozwiązania dostępne w tytule, a skończywszy na podsumowaniu i wymaganiach sprzętowych.