Menu
2022-05-18

Jak Pobrać ? Informacja

Zastanawiasz się jak pobrać gry? Sprawdź poniższy poradnik!

Jak dobrze wiesz, PSP Download to coś więcej niż tylko recenzje gier. Moim zadaniem było stworzenie strony, która dostarczy cały pakiet informacji dla każdego, kto byłby zainteresowany danym tytułem. A to oznacza też poinformowanie wszystkich użytkowników o tym w jaki sposób instalatory działają i co należy zrobić, aby z nich skorzystać i cieszyć się treścią, którą mają do zaoferowania. 

Kwestii problematycznych jest jednak całkiem sporo. A to oznacza, że musimy sobie poradzić z wieloma trudnościami zanim w końcu uruchomimy produkcję, która nas najbardziej interesuje. Na szczęście moje doświadczenie z najróżniejszymi aplikacjami i softwarem instalacyjnym może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na wiele ciężkich pytań i problemów.

Dlatego w dzisiejszym artykule chciałbym omówić kwestię instalatorów, różnic między dostępnymi opcjami, a także przygotować wszystkich na żmudny proces instalowania gier, który jednak ma wiele zalet i idealnie nada się dla osób leniwych. A w szczególności dla tych, którzy nie za bardzo wiedzą jak korzystać z nieco mniej formalnych zakątków Internetu.

Przede wszystkim, określij rodzaj aplikacji

Na rynku dostępnych jest wiele instalatorów, a to oznacza niesamowity ból głowy u każdego, kto nie ma zielonego pojęcia który najlepiej wybrać. Dlatego w celu szybkiego posegregowania dostępnych opcji, postanowiłem podzielić propozycję według moich własnych wytycznych i sposobu działania. W ten sposób otrzymałem następujące rodzaje aplikacji instalacyjnych - pliki rar, obraz iso, auto installer. Każda z propozycji ma swoje zalety, ale też i wady.

Zacznijmy od prostego, aczkolwiek nieco czasochłonnego sposobu, mianowicie pliki rar. Tego typu instalacja gry polega przede wszystkim na wypakowaniu już zainstalowanej, a co za tym idzie, sprawdzonego tytułu. Bardzo często jednak uruchomienie tak przygotowanej gry nie jest proste, bo wymaga instalacji dodatkowych plików, autostartu, a także paru innych elementów. Jeśli jednak mamy do czynienia z grą starą czy klasykiem, to pliki rar będą najszybszym wyjściem z uwagi na mały rozmiar plików. Jedynym wymogiem jest zastosowanie programu wypakowującego - 7 zip, winrar bądź inny. 

Kolejna propozycja przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. To nic innego jak obrazy z grą, które zazwyczaj dostępne są w formie plików ISO bądź BIN, MDF, a także MDS czy MDX. Warto też pamiętać, że tego typu instalki wymagają odpowiedniego programu do odtworzenia. Co ciekawe, te pozwalają nam tworzyć wirtualne napędy. Opcje emulacyjne sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowana propozycja, ale oferuje multum gier. 

Co ciekawe, bazując na moim doświadczeniu i na ekspertyzie członków PSP Download, najbardziej polecam opcję auto installera. Może to być instalator online lub też w wersji offline. Za jego pomocą otrzymujemy dostęp do w pełni odblokowanej wersji gry ze wszelkimi funkcjami i opcjami dostępnymi do wyboru. Czasami zdarzają się też paczki multi-language, a więc gwarantujące nam dodatkowo nasz język ojczysty. 

Musimy przy tym pamiętać, że auto installery bardzo często są dodatkowo zabezpieczane z uwagi na to, że ich prosta obsługa jest atrakcyjna nie tylko dla użytkowników, ale też i botów lub hackerów chcących utrudnić dostęp do aplikacji. Dlatego nierzadko zdarza się, że autorzy tych instalatorów stosują systemy zabezpieczające w postaci, między innymi, weryfikacji. 

Jak wygląda proces pobrania gry?

Zapewne wielu z was zastanawia się co zrobić, aby wykorzystać instalatory przez PSP Download omawiane. Otóż w najprostszym możliwym ujęciu uważam, że najłatwiejszym sposobem jest znalezienie linków zweryfikowanych z adresem URL rozpoczynającym się od tak zwanej kłódeczki i HTTPS. To potwierdzenie, że Jest to szyfrowana, zabezpieczona wersja protokołu HTTP, która gwarantuje ulepszone szyfrowanie informacji. Witryna zabezpieczona za pomocą tego protokołu jest znacząco bardziej bezpieczna i wiarygodniejsza.

Gdy już znajdziemy właściwe linki, należy zapoznać się z regulaminem i dowiedzieć co dokładnie otrzymujemy i jak cała aplikacja działa. Dalej, w zależności czy jest to wariant online czy offline, przechodzimy do pobrania aplikacji na nasz sprzęt lub uruchomienia jej na prywatnym serwerze w przeglądarce. W przypadku wersji offline, należy uruchomić instalator i przejść do wybrania folderu instalacji. Okienko folderu docelowego będzie dostępne od razu w przypadku opcji online.

Gdy już wybierzemy folder instalacyjny, wybierzemy język i odpowiemy na parę innych zagadnień (czy podstawowa wersja gry czy z dodatkami, czy ma być skrót na pulpicie czy nie), rozpocznie się proces instalacyjny. Podczas tego procesu naszym jedynym zadaniem jest odczekanie aż cały pasek się zapełni. Czasami możemy zostać poproszeni o potwierdzenie naszej autentyczności. W tym celu będziemy musieli podać klucz, który zazwyczaj strony oferujące instalatory mają dostępne i przygotowane dla każdego zainteresowanego. 

Co dalej po instalacji?

Z mojego własnego doświadczenia wiem, że po skorzystaniu z tego typu aplikacji wystarczy tylko kliknąć ikonę z grą, a następnie produkcja, którą byliśmy zainteresowani, sama się uruchomi. Oznacza to, że nie musimy martwić się o klucze seryjne do tytułu czy też kombinować z crackiem. Ponadto, bardzo istotną rzeczą jest też automatyczne dodanie wszystkich niezbędnych informacji do rejestru, dzięki czemu każda opcja i funkcja w grze działa właściwie. 

Co ciekawe, korzystanie z auto-installerów pozwala też na użytkowanie gry wraz z dostępnym trybem wieloosobowym. A to rzadkość, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że coraz częściej producenci decydują się na połączenie trybu jednoosobowego z funkcjami online. Przez to sama gra offline staje się niemożliwa. 

Inną zaletą tego rozwiązania jest też dostęp do aktualizacji, a także do Steama bądź innych platform. To umożliwia zdobywanie wyzwań i zapraszanie znajomych w sposób prosty i zrozumiały - bez zbędnej instalacji programów trzecich, które w innych sytuacjach miałyby właśnie zadanie umożliwić rozgrywkę wieloosobową. Pamiętajmy, oczywiście, że uzyskanie dostępu do aktualizacji jest nadzwyczaj istotne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku gier nowych, gdzie na bieżąco producenci starają się usuwać najbardziej rzucające się w oczy bugi i inne niedopracowane elementy produkcji. 

Pamiętajcie też, że po udanej instalacji warto udać się na stronę PSP Download i umieścić komentarz, szczególnie jeśli znaleziony instalator okazał się sprawdzony, wiarygodny i w rzeczywistości udostępnił nam dostęp do tytułu, który chodził wam po głowie od dłuższego czasu. W ten sposób możecie wyrazić swoją wdzięczność. Jeśli dodatkowo uznacie, że moje recenzje okazały się przydatne, nie bójcie się o tym też wspomnieć. To naprawdę bardzo ważne dla mnie i dla pozostałych osób odpowiedzialnych za ten projekt.