Gry Horror

The Callisto Protocol Za Darmo Gra na pc

Trzeba przyznać, że gra The Callisto Protocol zaczyna się bardzo niewinne. Dopiero po przypadkowym incydencie, do którego dochodzi potem, nasz bohater zostaje pojmany i skazany na więzienie Black Iron. Trzeba zauważyć, że akcja gry zaczyna toczyć się już bezpośrednio na Calipso jednym z księżyców Jowisza. Oczywiście miejsce to nie należy, do najprzyjemniejszych a sytuacja zdaje się jeszcze bardziej zaostrzać, gdy z jakiegoś powodu następuje tam masakra, a my chcąc zachować życie, musimy walczyć o przeżycie. Tak przynajmniej prezentują się pierwsze chwile z samą grą, która pomimo bycia survival horrorem jest naprawdę dynamiczna i ten dynamizm da się odczuć i to szczególnie w kilku miejscach. Oczywiście trzeba tutaj zauważyć, że sama gra bywa trudna. Wystarczy tylko źle rozplanować plan walki, a może się okazać, że za chwilę staniemy się martwymi zwłokami. To właśnie sprawia, że gra wymusza wręcz niepopełnianie błędów.

The Callisto Protocol Za Darmo Gra na pc
Pobierz Teraz

The Callisto Protocol Krótka i konkretna recenzja gry

Obraz gry The Callisto Protocol jest szczególnie zauważalny w momencie, gdy dochodzi do sekwencji walki z bossami. W tym wypadku trudność nie polega tyle na sile samego przeciwnika, co na samym zaprojektowaniu lokacji, które są na tyle małe, że jesteśmy bardzo podatni na trafienie. To bardzo istotna kwestia, która mimo wszystko wydaje się bardzo istotnym elementem. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z przeciwnikami, którzy mutują w trakcie walki. Jeśli z jakiegoś powodu nie odetniemy macek, to może się okazać, że przeciwnik stanie się przez to silniejszy. Same mutacje są niezwykle obrzydliwe i przerażające, ale w końcu mamy tutaj do czynienia z horrorem więc jest to mimo wszystko klimatyczna sprawa. Warto zwrócić uwagę, że sama akcja gry toczy się bardzo często w zamkniętych korytarzach. Pełną Wersje gry The Callisto Protocol Download za darmo z linku powżej.

Korytarzowa rozgrywka w najlepszym wydaniu.

To bardzo istotne, ponieważ projekty poziomów są wyraźnie korytarzowe, co w tym wypadku sprawia, że mamy do czynienia z filmową akcją i dobrym przedstawieniem samej historii. W tym wypadku grę Calipso Protocol można śmiało okrzyknąć niczym innym jak duchowego spadkobiercę serii Dead Space. Oczywiście występują nieznaczne różnice między tymi tytułami, co jest zauważalne w momencie, jak spojrzymy na przykład na system uników, który jest bardzo ważną mechaniką, która odgrywa dużą rolę w walce. Należy zauważyć, że rękawica, która bohater zdobywa, pozwala mu ciskać przeciwników, na wiele wystających prętów czy też innych pułapek środowiskowych.

The Callisto Protocol Za Darmo

Ciekawa mechanika walki z unikami i kontratakami.

Można powiedzieć, że są one dobrze rozmieszczone i śmiercionośne nie tylko dla samych wrogów. W tym wypadku nawet odpowiedni kontratak z wykorzystaniem pałki teleskopowej pokazuje, że przynajmniej w systemie walki jesteśmy w stanie zauważyć wiele istotnych zmian. Oczywiście tutaj należy poświęcić nieco czasu na opanowanie tych wszystkich uników i innych technik walki, po to, aby lepiej radzić sobie z przeciwnikami. Jeśli chodzi o mniejszych przeciwników, to ich modele są niezwykle zróżnicowane. Widać, że twórcy mocno starali się pokazać wspomniane mutacje na ekranie, po to, aby podkreślić jeszcze bardziej mrok, jaki jest zauważalny w grze . W tym wypadku taka gra do ściągnięcia daje nam możliwość obniżenia poziomu trudności, jeśli uznamy, że nie radzimy sobie w walce.

Fabularnie jest dobrze

To bardzo przydatne dla mniej sprawnych graczy, którzy mimo wszystko chcą przejść grę fabularnie od początku do końca. W samej produkcji możemy liczyć też na zwiększoną liczbę krwi. Nie da się ukryć, że zdarzają się sekwencje w grze, gdzie wspomniana posoka potrafi zalewać cały ekran. Nie jest to z pewnością gra dla najmłodszych to bardzo sugestywny horror, który nie boi pokazywać się bardzo brutalnych scen, jednocześnie starając się też przestraszyć gracza na wiele innych sposobów.

Jeśli chodzi o grafikę, to z pewnością The Callisto Protocol może być uznawana za jedną z ładniejszych gier survival horror, jakie tylko do tej pory wyszły. Przede wszystkim nacisk w samej produkcji jest wyraźnie skupiony na licznych detalach, które sprawiają, że większość widoków, jakie zobaczymy, jest niezapomniana. Jest to szczególnie zauważalne w momencie, jak już wyjdziemy na zewnątrz, wówczas naprawdę grafika robi robotę. Warto zwrócić uwagę, że wiele drastycznych elementów sprawia, że gracz posiadający pełny magazynek nigdy nie może poczuć się ani przez chwilę pewnie, aby nie zostać nagle zaskoczonym przez pojawiającego się praktycznie z ciemności wroga.

Mroczny klimat bazy na Jowiszu

To właśnie sprawia, że atmosfera zaszczucia i przytłoczenia towarzyszy nam praktycznie przez całą rozgrywkę. Nie da się ukryć, że gra pod tym względem góruje nad wieloma innymi produkcjami z tego samego gatunku. Jest to z pewnością wyróżnienie i też pokazuje, jak bardzo twórcy przyłożyli się do tego, aby utrzymać klimat w samej grze. Należy dodać, że oprawa audiowizualna, również nie odbiega od mistrzowskiego poziomu. Należy dodać, że wszystkie odgłosy, krzyki czy też inne rzeczy dziejące się w oddali, to naprawdę buduje klimat. W takich sytuacjach dobrze jest wyposażyć się w dobre słuchawki, aby po prostu wsłuchać się we wspomniane elementy otoczenia, które powodują prawdziwą palpitację serca. Można powiedzieć, że taki horror dziejący się w kosmosie w dużej mierze opiera się właśnie na takiej atmosferze strachu.

The Callisto Protocol Download

Ciemno głośno i ponuro

Warto zwrócić uwagę, że gra The Callisto Protocol Pełna Wersja jest w stanie utrzymać ten wysoki poziom, nawet jeśli walki odbywają się na powierzchni samego księżyca. Tak więc niezależnie od wszystkiego nie jest to tylko zauważalne w korytarzowych sekwencjach, co też pokazuje, że twórcy mocno przyłożyli się do tego aspektu. Tak więc takie uczucie bezradności pokazuje nam wyraźnie, że gra , wzbudza dokładnie takie emocje, jakie powinna. Nie da się ukryć, że przemyślane projekty lokacji oraz co najważniejsze długa i konkretna jakość kampanii fabularnej mocno wpłynęły na wrażenia, jakie jesteśmy w stanie odczuć już po końcowych napisach.

To po prostu dobry horror, który pomimo lekkiej zmiany klimatu nadal potrafi mocno wystraszyć i na pewno mógłby spokojnie konkurować absolutnym klasykiem, jakim dzisiaj na pewno jest Dead Space. To właśnie sprawia, że warto dać tej produkcji szansę i przede wszystkim przetestować możliwości, jakie otworzyli przed nami sami twórcy. W ten sposób można powiedzieć, że gra się broni pod wieloma względami, jednak ta filmowa otoczka w pełni uzasadniona daje nam bezpośrednie wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach. Nawet sam sposób walki o wiele bardziej bezpośredni, jest tutaj skonstruowany w taki sposób, aby oddać to wrażenie walki głównego bohatera o rzeczywiste przeżycie.

Długa rozgrywka fabularna

To właśnie sprawia, że nawet długa kampania fabularna nie nuży, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zachęca nas do odkrywania sekretów samej więziennej placówki. Co więcej, na ekranie zobaczymy też prawdziwych aktorów a role, w które się wcielają, są autentycznie zagrane. Widać to szczególnie w przerywnikach filmowych, gdzie faktycznie postarano się o oddanie tego klimatu grozy. Wystarczy, chociażby spojrzeć na sekwencję otwierającą grę, aby przekonać się, że rzeczywiście jest to aż tak zauważalne. Oczywiście trzeba tutaj jasno powiedzieć, nie jest to rewolucyjna gra, ale świetnie wykorzystuje mechaniki i przede wszystkim potrafi nas oczarować swoim klimatem.

Trailer z Gry The Callisto Protocol

Jak pobrać grę The Callisto Protocol Za Darmo po polsku na swój komputer :

  1. Kliknij w buton ” Pobierz Teraz „.
  2. Musisz posiadać aktualna wersje przeglądarki Opera i jej używać.
  3. Jeśli jej nie posiadasz zostaniesz poproszony o zainstalowanie – instalator sam cię pokieruje.
  4. Postępuj zgodnie z tym co widzisz na ekranie instalacji .
  5. Po zainstalowaniu gry powinien pojawić się skrót na pulpicie.
  6. Możesz bez problemu uruchomić grę na komputerze .

Wymagania Minimalne The Callisto Protocol :

  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz.
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza.
  • 75 GB HDD.
  • Windows 10/11 64-bit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *